Načítám Akce

« Všechny Akce

DIGINOVATION – konference při MSV v Brně

09/10 @ 09:00 - 15:00

Free

               

 

Objevte, jak umělá inteligence transformuje průmysl a obchod na konferenci zdarma v rámci MSV Brno – získejte klíčové poznatky pro digitalizaci v Česku! 

Připojte se k nám 9. října na výstavišti v Brně a zjistěte, jaké příležitosti a výzvy přináší AI pro český průmysl – od úspěšných implementací po inovativní testbedy! Nechte se inspirovat předními odborníky a jejich příběhy o AI a ML – posuňte své podnikání na další úroveň! Konferenci pořádá EDIH CTU ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky.

Účast na konferenci je zdarma, je však nutné se registrovat zde.

Co jsme pro Vás připravili?

 

Program konference 

 09:00-09:30             Registrace účastníků

 09:30-09:40             Zahájení, úvodní slovo moderátora

 09:40-10:30             Očekávání a realita – Příklady úspěšných implementací ML/AI v praxi

David Pešek (EDIH CTU, Praha)

Prezentace představí nejzajímavější z úspěšných i neúspěšných projektů podpořených EDIHCTU.EU v oblasti ML/AI za poslední dva roky. Přijďte se podívat, KDE se nám potvrdilo, že AI peníze přináší, kde šetří a také KDE NE! Týden před akcí bude k vidění na https://www.linkedin.com/in/davidpesek/.

10:30-10:50             Platforma HK, na které podnikatelé naleznou přehled zajímavých produktů a služeb

Michaela Kynkorová (Hospodářská komora České republiky)

Platforma TOMÁŠ je iniciativou Hospodářské komory ČR, která přináší podnikatelům přehled zejména digitálních produktů a služeb na jednom místě.

Platforma zahrnuje široké spektrum řešení od přehledu dodavatelů, přes digitální služby jako například chytrý vyhledávač dotací nebo zhodnocení bonity firmy až po online kurzy a investiční poradenství.

TOMÁŠ propojuje podnikatelskou komunitu s dodavateli inovativních produktů a služeb, které podporují jejich růst a konkurenceschopnost.

10:50-11:10             Přestávka na kávu

11:10-11:25             Národní strategie podpory AI a další podpora nových technologií na MPO

Petr Očko (Ministerstvo průmyslu a obchodu)

11:25-11:55             Digitalizujte chytře. Systematicky a s využitím dat.

Lubomír Kristek (Národní centrum Průmyslu 4.0)

Jaký potenciál pro digitalizaci se v Česku skrývá a kde máme největší slabiny? Národní centrum Průmyslu 4.0 analyzovalo výsledky více než tří set firem, které prošly DigiAuditem. Jak využít data, která reportujeme v ESG reportingu k novým obchodním příležitostem?

11:55-13:10             Oběd

13:10-13:30             Využití superpočítačových služeb IT4Innovations EDIH OVA   

Martin Duda, Tomáš Karásek (EDIH Ostrava)

Prezentace má za cíl ukázat příležitosti využít služeb Evropského digitálního inovačního hubu Ostrava, zejména pak služby Testing HPC technologies, která je založena na expertním know-how a technologických kapacitách superpočítačového centra IT4Innovations.

Bude představeno několik typových případů vhodných pro tuto službu i podmínky pro její čerpání.

13:30-14:20             Inovujte a zavádějte AI do průmyslu – inovační infrastruktura, služby, vzdělávací kurzy

                                 a příležitosti pro firmy

⇒ Testing and Experimentation Facility – jak si spolu můžeme hrát? 

Ondřej Beránek (CIIRC ČVUT, koordinátor českého uzlu AI-MATTERS)

Představíme vám nový projekt AI-MATTERS, který zajišťuje přístup k průmyslovým a technologickým testbedům v ČR a v dalších 8 zemích EU za zvýhodněných finančních podmínek. Tato pracoviště disponují nejnovějšími výrobními či logistickými technologiemi, datovými sadami z průmyslové praxe a samozřejmě expertními týmy. To umožňuje provádět experimenty a testovat nová řešení v simulovaném průmyslovém či logistickém prostředí.

Cílem je akcelerovat zavádění nejnovějších technologických řešení jako je AI/ML, pokročilá robotika, inteligentní a autonomní systémy pro flexibilní výrobu apod.

V rámci Česka nabízíme firmám testbedy a odborné zázemí v Praze, Brně a Ostravě, a to se slevou až 100%.

⇒ Testbed Praha: Moderní infrastruktura pro vaše inovace

Pavel Burget (CIIRC ČVUT, ředitel RICAIP Testbed Praha)

VITISPECTOR

Pro vinařskou firmu vyvíjíme softwarové řešení VITISPECTOR z oblasti precizního zemědělství. K dispozici bude mít komplexní SW modul využívající strojové učení pro lepší plánování jednotlivých kroků zemědělské produkce.

Systém mj. vyhodnocuje meteorologická a klimatická data v kombinaci s konkrétními výskyty chorob révy a umožní i automatizovanou a cílenou kontrolu výroby. Data budou využitelná i pro ESG reporting a další aplikace. Principy jsou přenositelné do průmyslové výroby.

Robovýčep 2.0

Pro reálný gastroprovoz vyvíjíme plně automatický systém, připravený na nepřetržitý provoz bez obsluhy a natočí čtyři piva najednou. Umělá inteligence umožňuje adaptovat systém okolnímu prostředí a optimalizovat spotřebu energie a ve spojení s pokročilou datovou analytikou systém inteligentně řídí chlazení a předvídá poruchy. Tento výčep představuje špičkové řešení pro udržitelné a chytré hospodaření s využitím nejnovějších technologií.

Matěj Sulitka (RCMT ČVUT v Praze)

AI pro obrábění

Standardně se obráběcí nástroje vyměňují po fixní době bez ohledu na to, jaký je reálný stav jejich opotřebení. Pro strojírenskou firmu jsme vyvinuli nové výpočtové modely, které pomáhají automaticky určit opotřebení obráběcích nástrojů. Data jsou dále použita pro povinný ESG reporting

⇒ Bez kvalitních lidí to nejde – nabídka kurzů průmyslového vzdělávání EIT Manufacturing na ČVUT

Matěj Sulitka (RCMT ČVUT v Praze)

K úspěšnému zavádění a fungování inovací potřebujete kvalitní lidi. Máme připravené praktické vzdělávací a školící programy, během nichž vybavíme vaše pracovníky potřebnými dovednostmi a znalostmi pro úspěch v rychle se měnících oblastech jako je umělá inteligence, strategie moderní výroby, využití digitálních dvojčat v průmyslu a optimalizace výrobních procesů.

14:20-14:50             Nechte vaše stroje mluvit: Generativní AI v průmyslu 

Jakub Szlaur (EDIMA)

Generativní AI přináší revoluci do průmyslové údržby. Představujeme Edmund AI, digitálního asistenta, který interpretuje technické dokumenty, procesní data a know-how pracovníků. Edmund poskytuje přesné odpovědi na technické otázky a zvyšuje efektivitu průmyslových procesů.

14:50-15:00             Ukončení

 

Registrovat se můžete zde. Neváhejte, počet míst je omezen!

 

Na koho se můžete těšit?

ONDŘEJ BERÁNEK

Ondřej Beránek řídí v CIIRC ČVUT české partnery konsorcia AI-MATTERS, jehož cílem je vytvořit síť testovacích a experimentálních kapacit pro průmyslové AI. Pracuje s technologickými a výrobními firmami a hledá možnosti, jak řešit problémy klientů za pomoci umělé inteligence. Ondřej má 20 let zkušeností s podporou inovací a vývojem software. Pro centrální instituce vytvářel metodiky a pravidla pro jejich podporu, zároveň pracoval v několika konzultačních firmách vč. PriceWaterhouseCoopers a působil 4 roky v inovačním hubu ŠKODA AUTO, kde vedl inovační projekty a startupy pro chytrou mobilitu.

 

PAVEL BURGET

Pavel Burget vede RICAIP Testbed Praha na CIIRC ČVUT, neboli též Testbed pro Průmysl 4.0 od již vzniku tohoto specializového pracoviště v roce 2016. Profesně se zaměřuje na průmyslové komunikační a řídicí systémy a řešení v oblasti optimalizace robotických výrobních buněk. Vede výzkumný tým na CIIRC ČVUT zapojený do mnoha národních a evropských výzkumných projektů zaměřených na Průmysl 4.0, aplikace multiagentních systémů a koncepty flexibilní modulární distribuované výroby.

V letech 2012–2019 byl členem Profinet IO Working Group a je spoluautorem několika směrnic spravovaných touto pracovní skupinou, které používají výrobci automatizačních zařízení a systémů po celém světě. Od roku 2019 je členem výkonné rady RICAIP – Research and Innovation Center on Advanced Industrial Production.

 

MARTIN DUDA

Martin Duda působí od ledna 2023 na pozici výkonného manažera EDIH Ostrava. Profesně se dlouhodobě věnuje dotačnímu managementu v oblasti výzkumu a vývoje, transferu technologií a podpoře start-upů v univerzitním prostředí. Působil na pozicích výkonného ředitele projektu ostravského superpočítače IT4Innovations a ředitele Centra podpory inovací na této univerzitě. V letech 2017 až 2021 byl členem představenstva Technologické agentury ČR. Aktuálně má na starosti útvar rozvoje IT4Innovations Národní superpočítačové centrum při VŠB-TUO.

 

TOMÁŠ KARÁSEK

Tomáš Karásek je v současné době vedoucím Národního centra kompetence pro HPC v České republice a vedoucím Laboratoře vývoje paralelních algoritmů v Národním superpočítačovém centru IT4Innovations. Předtím působil sedm let na několika pozicích v Institute of High-Performance Computing v Singapuru. V minulosti se podílel na několika evropských projektech zaměřených na malé a střední podniky, jako jsou SESAME Net, InnoHPC a program PRACE SHAPE. Dr. Karasek získal v posledních 15 letech finanční prostředky na více než 30 projektů smluvního výzkumu od průmyslových partnerů a je autorem nebo spoluautorem více než 20 vědeckých článků.

 

LUBOMÍR KRISTEK

Lubo Kristek spolupracuje s NCP 4.0 již od roku 2018. Je autorem metodiky pro Digitální audit, kterým již prošlo přes 350 společností a s firmami také na denní bázi konzultuje jejich digitální transformaci. Kromě působení v Národním centru Průmyslu 4.0 se věnuje vedení projektů zaměřených na vývoj software pro průmysl.

 

PETR OČKO

Petr Očko se jako expert v oblasti evropské ekonomické integrace na ministerstvu financí od roku 2001 věnoval oblasti strukturálních fondů EU, od roku 2004 pracoval jako poradce náměstka ministra financí pro oblast finančního trhu a v roce 2006 byl vládou pověřen funkcí národního koordinátora zavedení eura. Od srpna 2007 pak působil v soukromé sféře jako koordinátor projektů EU ve společnosti Telefónica O2. Do státní správy se vrátil v roce 2009 na pozici vrchního ředitele pro oblast rozpočtu a fondů EU na ministerstvu dopravy a od srpna 2010 pak působil jako sekční ředitel pro oblast fondů EU, výzkumu a vývoje na ministerstvu průmyslu a obchodu. V letech 2012-2013 měl jako pověřený generální ředitel na starosti také stabilizaci a rozvoj agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Od roku 2015 vedl na MPO odbor finančních nástrojů a řízení projektů a připravoval zejména projekt Národního inovačního fondu či transformaci Českomoravské záruční a rozvojové banky. V březnu 2016 pak byl vládou jmenován předsedou Technologické agentury ČR. Nyní působí ve funkci vrchního ředitele sekce digitalizace a inovací na MPO.

 

DAVID PEŠEK

David Pešek

Za https://www.edihctu.eu , v siti https://www.edihnetwork.eu a ve spolupráci s https://www.prg.ai, https://www.icuk.cz, https://www.vupi.cz , https://www.amsp.cz a dalšími v konsorciu, se poslední rok a půl intenzivně věnuje evangelizaci nasazování ML/AI do praxe. https://www.linkedin.com/in/davidpesek

 

MATĚJ SULITKA

Matěj Sulitka působí jako zástupce vedoucího pro rozvoj spolupráce Ústavu výrobních strojů a zařízení a Výzkumného centra pro strojírenskou výrobní techniku a technologii (RCMT) na Fakultě strojní ČVUT v Praze. Je vedoucím skupiny Modelování a simulace a odborný garant výzkumného tématu Digitální dvojčata strojů a procesů. Od svého nástupu do RCMT v roce 2005 se zaměřuje zejména na výpočetní modelování a optimalizaci stavby obráběcích strojů, dynamické chování strojů, simulace CNC obrábění a interakci stroj – proces. Je úspěšným řešitelem mnoha projektů spolupráce s průmyslem. Je také vyhledávaným designérem tuzemských výrobců obráběcích strojů.

 

JAKUB SZLAUR

Jakub Szlaur je expert s více než pětiletou zkušeností ve vývoji pokročilých algoritmů umělé inteligence, specializující se na průmyslové aplikace IoT a strojové učení. V současnosti vede se svými kolegy start-up zaměřený na revoluci v průmyslové údržbě pomocí adaptivních generativních modelů. Tento start-up je momentálně v dynamické fázi růstu a hledá investory pro rozšíření inovativního produktu Edmund po celé Evropě.

 

Partneři akce

   

             

 

Akce je organizována ve spolupráci s

            

 

 

Podrobnosti

Datum:
09/10
Čas:
09:00 - 15:00
Cena:
Free
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.komora.cz/udalost/7-24-k05/

Místo konání

Výstaviště Brno
Výstaviště 1, pavilon A1
Brno - Střed, 603 00 Česká republika
+ Google Mapa